Reportáže akcí

Filtrování obsahu

11.12.2009 - 13.12.2009
logo
http://incognitto.rajce.idnes.cz/Vanocni_vyprava_-_Novy_Jicin%2C_11.-13.12._2009/ - fotky Hejkal

http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-12-11_13_Vanocni_vyprava/ - fotky Vlčata
15.10.2009
logo
Skauti, to nejsou jen lidé v maskáčích (v kterých přišli od táboráku), ale také lidé veskrze kulturní. To se rozhodli dokázat také roveři a jestřábi z našeho střediska, a tak si jako svou společnou akci naplánovali návštěvu divadla(konkrétně Divadla Jiřího Myrona). Výběr představení nebyl náhodný, rozhodli jsme se jít na Válku s mloky, ale ne snad proto, že bychom byli takovými milovníky děl Karla Čapka (i když i takoví mezi námi jsou), ale protože v tomto představení hrál Vojta, který s naším chlapeckým oddílem jezdí na tábory. Akce měla vcelku vysokou účast, nakonec se nás v divadle sešlo 18. A bylo to rozhodně zajímavé setkání, v oblecích (či jiném společenském oblečení) se přece jen běžně nepotkáváme. Co se týče inscenace samotné, nejsem divadelní kritik, tak se neodvažuji soudit, ale mě osobně se představení líbilo. Rozhodně to ale byla úžasná a jedinečná akce, když už pro nic jiného, tak alespoň proto, že jsme měli možnost potkat se v jiném prostředí, prožít úplně jiný druh společného zážitku a v neposlední řadě, měli jsme šanci vidět Vojtu na pódiu, což je rozhodně k nezaplacení.
logo
Jako první akci pro více oddílů v novém skautském roce jsme udělali turnaj ve frisbee, který se konal na hřišti ZŠ Mitušova 16. Tato akce byla otevřená, mohl se jí zúčastnit kterýkoli oddíl, ale vzhledem k nepřízni počasí se jí nakonec účastnili jen oddíly našeho střediska. Ostatně počasí bylo asi největším nepřítelem celé akce, hned několikrát to vypadalo, že se opravdu silně rozprší a my budeme muset akci zrušit, ale nakonec k nám zůstala příroda milostivá a akce mohla bez problémů proběhnout. Z příchozích jsme tedy vytvořili šest soutěžních týmů, vysvětlili jsme pravidla frisbee a turnaj mohl začít. Hrálo se celé dopoledne a o líté souboje, téměř až akrobatické nebo artistické kousky hráčů a hlavně nadšení ze hry nebyla nouze. Vítězným týmem se nakonec stalo družstvo ve složení: Libuše, Valdez, Dušan, Sam Ale odměněny (i když různě) byly všechny týmy, a tak jsme si získanými sladkostmi osladili to zamračené sobotní dopoledne a vydali jsme se domů.
28.08.2009 - 30.09.2009
logo
logo
Přestože jsme se letos sešli v menším počtu, vrhli jsme se do vybírání. Slunce svítilo, kasičky se plnili a nakonec jsme vybrali krásných 17 293kč. Všichni ti, kdo přišli, si zaslouží velký dík, protože se rozhodli pomoci těm, kteří pomoc opravdu potřebují. A to je dobře.
25.04.2009
logo
Fotky od Hejkala
24.04.2009
logo
Šestý skautský zákon říká: „Skaut je ochráncem přírody a cenných výtvorů lidských.“ 24. dubna jsme opět prokázali, že to nejsou jen planá slova. Zúčastnili jsme se celostátní akce Den Země. Tato akce je zaměřena na ekologii a informování o stavu naší planety. My jsme se rozhodli připojit úklidem Bělského lesa. Členové střediska se rozdělili do několika skupin a vyrazili do lesa sbírat to, co tam lidé jen tak bez rozmyslu zahodili. Nebylo toho zrovna málo, posbírali jsme několik kilogramů odpadků, a tak jsme udělali aspoň na nějakou dobu Bělský les o něco čistší. Ještě jsme vyhlásili nejlepší tým, vyhodnotili nejkurióznější nálezy a pak si zahráli nějaké hry na louce před Bělskám lesem. Závěrem akce jsme šli hromadně pogratulovat k narozeninám Skautovi.
20.03.2009 - 21.03.2009
Nahled
Poprvé jsem se na Vítání jara vypravili na Koňský důl. Devět odvážných vyrazilo již v pátek večer. Jakartovice nás přivítalo hustým sněžením. Po deváté večer jsme došli na břidlicovou haldu a pustili se do stavby stanů. Sněžení vystřídalo hustější sněžení. Stany jsme nakonec postavili, dokonce jsme si ještě na chvíli rozdělali ohýnek a opekli sýr. V noci bylo celkem obstojně, něco málo pod nulou.
Ráno dorazilo dalších třicet vlčat, světlušek, holek a kluků. Rozdělili jsme se na pět družstev a pustili se do soutěžení. První byla štafeta kolem Koňského dolu, následovala chůze po kamenech, stavba čtverců z břidlice, kimovka a plavba člunů. Pak už začal zcela "objektivní" soud s Morénou Zimovou. Žalobce Libuše pádnými argumenty udolal slabé obhácovy (Šátek) námitky a Moréna byla odsouzena k trestu upálení. Počasí se během dne úplně změnilo. Sníh postupně všech zmizel, obloha se vyčistila a sluníčko krásně hřálo.
Zahráli jsme si ještě pár her a zašli se podívat staré břidlicové štoly.

Další fotky od Natana
06.02.2009 - 07.02.2009
Nahled
Každoroční utkání mezi "Traktorem Čeljabinsk" a "Jerichem" vyrhál Traktor 338 : 312. Ze začátku však velmi dlouho vedlo Jericho a místy o dost gólů.

Další fotky od Natana
logo
Další ročník výtvarné skautské soutěže Skautská paleta měl svou uzávěrku již v polovině listopadu 2008, proto byli nepochybně všichni účastníci pořádně napnutí, protože vyhlášení se konalo až 6. ledna 2009. Vyhlášení i vernisáž se dělají již tradičně v předsálí kina Luna. Prohlédnout si dílka a případně si převzít ceny přišla asi padesátka skautů ze všech možných ostravských středisek. Z našeho střediska přišli (sice ve skromném počtu, ale přece) zástupci všech oddílů. Soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích a) film nebo reklamní spot b) fotoromán c) fotografie, malba d) origami s tím, že kategorie fotografie a malba byla ještě rozdělena kvůli velkému množství účastníků do věkových podkategorií. Přestože ze čtyř možných kategorií se naše středisko účastnilo jen dvou, povedlo se nám získat hned několik ocenění. Pro vlčata přinesla úspěch kategorie malba, chlapecký oddíl a jestřábi získali ceny v kategorii film a reklamní spot. Proto hodnotím tuto akci jako velmi úspěšnou :) a doufám, že příště bude za naše středisko soutěžit více umělecky nadaných.
12.12.2008 - 14.12.2008
Nahled
Jako každoročně jsme uspořádali i vánoční výpravu. Tentokrát jsme vyrazili až k městečku Žulová nedaleko Jeseníku. Po tříhodinové cestě vlakem jsme museli ještě dojít pět kilometrů za tmy na lesáckou chatu, která se na celý víkend stala naší základnou. Na nádraží do Žulové nás čekal lesák, který nám oznámil, že nemá klíče od chaty Pavučinka. Naštěstí jsme si v myslivně vyzvedli klíče od jiné chaty "Lágru". Tato dřevěnice byla pěkná, ale přece jen jsme se trochu mačkali. Místa nebylo pro 43 lidí právě mnoho. Z lesákem jsme zjistili, že se dá dostat do Pavučinky, ze které jsme si půjčili nádobí a v jednom z pokojů pak druhou noc přespal chlapecký oddíl. V sobotu vyrazily jednotlivé oddíly na průzkum okolí. Prohlédli jsme si například Nýznerovské vodopády. Odpoledne už začala velká příprava na skautský vánoční večer. Připravoval se bramborový salát, opékaly rybí prsty, vařila hrachová polévka, zdobila se chata, skládalo cukroví na stůl a hlavně dodělávaly se poslední přípravy na večerní divadlo. S první hvězdou začala slavnostní večeře. Popřáli jsme si mnoho šťastných chvil do dalšího roku a pustili se do jídla. Následovala výměna dárečků. Našim zvykem je si dávat přáníčka do nového roku (péefka), které každý vyrobí pro všechny ostatní a při vzájemném předávání si popřejeme vše nejlepší v dalším roce. Chvíli trvalo než si všech čtyřicettři skautů a skautek vzájemně popřálo. K vánocům patří i pohádky. Každý oddíl či družina si připravily nějaké divadelní představení, kterým pobavily ostatní. Po divadle jsme si společně zazpívali koledy i další písničky. V neděli nás čekal velký úklid chaty a dlouhá cesta domů do Ostravy.

Další fotografie od:
Natana